brcro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

+3
Vucho
Schoppar
Admin
7 posters

brcro :: RPG :: Avanture

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Tuor's Holdu

Postaj  Admin sub lis 17, 2009 9:08 pm

Grad Tuor's Hold
Spoiler:


Proslava darivanja
Čitavi je kompleks izgubio svoju obrambenu notu i sada postoji samo kako bi se uzdržao prostranu dvoranu u kojoj se održava godišnji Bal darivanja gdje vazali i gosti daruju tribut ili poklone regentu Tuornena. Stara dvorana odjekuje žamorom i cikom instrumenata koji kao da su se natjecali u nadglasavanju s uzburkanom masom plemića, paževa i posluge. Orkestar pristigao iz Endiera širio je vesele note i ubrzavao srca svima na proslavi. Buka i larma nisu prestajale još od pojave samog regenta kojega je glasno najavio i predstavio majordom uz odobravanje i naklon gostiju.
Godišnju proslavu darivanja organizira s proljeća svake godine Jaedima Tuor u sjedištu svojih predaka, a u slavu regenta Tuornena. Svake bi se godine u to vrijeme na proslavi okupili velemože i bogatuni Tuornena i svi oni koji u toj zemlji imaju neki interes. Čest bi gost bio i kakav susjedni vladar, Visoki prelat ili Veliki meštar. Velikaši bi vojvodi donosili godišnji tribut i darove, a vojvoda bi potvrđivao plemićka prava i djelio posjede i privilegije.
Ove su godine iznenadili poslanici iz Boeruina i Avanila s kovčezima ispunjenim dragocjenostima koje su donjeli u ime svojih vladara, a na poklon novom vojvodi. Darovi su (i najizvrsnije vino Heartlandsa) razgalili atmosferu i razbili napetost koju su stvorili poslanici Boeruina i Avanila svojim prisustvom. Još samo kada bi se pojavio sposoban kandidat za dvorskog maga koji bi imao snage zauzeti napuštene Tuornenove suorce holdinge...


Neki od istaknutih gostiju:
Spoiler:
Spoiler:

OOC
Spoiler:


Fliga
Spoiler:

Vučo
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin ned lis 18, 2009 8:46 pm

Mag Ansem (Vučo)
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Schoppar ned lis 18, 2009 10:26 pm

Zagusljivost dvorane bila je omamljujuća. Dolazak iz mraka prohladne noći u svijetlu i zagušljivu dvoranu pravi je šok za moje oči.

Pogled po dvorani govori mi dvije stvari, 1. da je mnogo novih lica u dvorani, neka su krajnje nepoznata, uglavnom nikad viđena prije. 2. Većina tih gostiju su duboko u svojim čašama...

Poklon za regenta u mojim rukama bio je specijalna narudžba, nešto dostojno regenta...

Laganim korakom, izbjegavajući služavke krenuo sam prema povišenom dijelu namjenjenom posebnim gostima. Naravno da sam kasnio, ali Haelynova volja je uvijek prije svjetovne, te nazalost posljednja molitva prije pada mraka odužila se.

Uz naklon približio sam se Vojvodi Flaertasu, stavljajući pred njega paket...


Vojvodo Harras Flaertas. Haelyn, Bog zaštitnik plemenitih ratnika i velikih vojskovođa poslao me pred Vas na ovu noć da pred Vas stavim poklon za kojeg se nadam da ćete nositi sa ponosom. Neka Vas zvona Haelynovih hramova budila svake zore zauvijek, a Vi svojom mudrom vlašću uzdigli ime Tuornena do ušiju samog Haelyna!"


Fliga
Spoiler:
Schoppar
Schoppar

Broj postova : 19
Join date : 08.10.2009
Age : 37
Lokacija : Čakovec

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Prvi koraci po zemlji Tourena...

Postaj  Vucho pon lis 19, 2009 2:42 pm

Vec kod samog prilaska gradu poceo me obuzimati cudan osjecaj, osjecaj pripadnosti. Kao da je sama zemlja pozdravljala moj dolazak, kao da ovdje pripadam...
Nakon smjestaja odlucio sam upoznati grad. Imam cijeli dan prije zabave.
Iako sam ovdje prvi puta, nemam takav osjecaj. Sve se cini tako blisko i poznato. Sami ljudi mi se obracaju s postovanjem.
Hmm hmm...
Izdaje me boja ociju...

Vrijeme je.
Nadam se da ce novi regent prihvatiti ponudu...

(Upucuje se na zabavu)
Vucho
Vucho
Admin

Broj postova : 23
Join date : 16.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  drwoje pon lis 19, 2009 9:45 pm

Ustao sam se rano to jutro kako bih se imao vremena spremiti prije molitve. Danas sam čak i kosu počešljao. Možda i nisam najbolja osoba za protokolarna druženja, no red je red. Ljuti me to što moram odsjedati u birtiji jer nema crkve u Tuor's Hold-u. Morat cemo i to promijeniti. Nakon molitve s pratnjom sam se zaputio s darovima i tributom prema dvoru.
Na samom ulasku primjetio sam mnoštvo poznatih lica, neka očekivana a neka i ne. S poštovanjem sam se naklonio svakom od uzvanika s kim bi mi se pogled slučajno ukrstio, posebice domaćici Jaedimi. Regent je bio zaokupljen slušanjem svećenika Haelyna i primajući njegove darove. Pravo vrijeme da porazgovaram s velikom prelatkinjom.
drwoje
drwoje

Broj postova : 27
Join date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Fliga uto lis 20, 2009 4:49 am

Doslo je vrijeme da se odradi jos jedna formalna obaveza. Znao sam da ce na proslavi darivanja grofice Jaedime biti puno uzvanika i da ce bas svi htjeti popricati bas samnom, ideja koja mi se naravno nije nimalo svidjela. Bio sam umoran nakon dosta vremena provedenih u sedlu i bio je cisti uzitak stati nogama na tlo i protegnuti se.Aelis se naravno nalazio s moje desne strane kao i uvijek. Moja garda slijedila me u stopu u prekrasno uvijezbanom dvoredu. Sve sami krsni momci, odlicni poznavatelji jahackih vjestina te baratanja raznim oruzjem. Znao sam svakog od njih poimence i svakog pojedinca u ovaj odred osobno sam odabrao. Bili su mi to vjerni ljudi a i ja sam uvijek bio vjeran njima. Na meni je blijestio teski oklop svijeze ispoliran kako bi u njemu izgledao sto reprezentativnije. Vise volim svoji stari oklop koji sam ostavio kod kuce a sam ga krpao nebrojeno puta. To je oklop koji kada ga navecum dise zajedno samnom a svaka zakovica stoji tocno na svome mjestu, u njemu se osijecam bas kao u krevetu. Kacigu sa vizirom s koje se leprsala grimizno crvena perjanice poput najljepse grive najcistokrvnijeg pastuha sjala se pod mojom rukom. Brada mi je bila svjeze potkresana ali svejedno bi mi ljudi dali dosta godina vise nego sto zaista imam. Znao sam to i pomalo mi je godilo. Izgledati starije znaci biti mudriji, barem u ocima drugih. Nasmijem se u sebi.

Na ulazu u dvoranu docekala me grofica Jaedima, duboko sam joj se poklonio te joj poljubio ruku izrazivsi joj rijeci hvale za organiziranje ovakve proslave te joj naravno uputio kompliment kako veceras izgleda jednostavno prekrasno. Uistinu i nije mi se bas previse svidjala, niti jedna zena mi se nece veceras svidjati, ona seljanka od prije tri dana na toplome sijenu u stali iscjedila je svu muskost iz mene za bar jos dan, dva.

Majordom me najavio, u dvorani je nastao muk i sigurnim korakom usao sam unutra. Stotinu ociju bilo je upereno u mene. Mrzim to. Mrzim puno ljudi, mrzim guzvu, mrzim dupelisce i ovakve parade kica.

"Dobro vece cijenje dame i gospodo. Zadovoljstvo mi je vidjeti tolika brojna lica na ovome slavlju. Iako primjecujem da ne poznajem sve prisutne potrudit cu se veceras da nitko ne ode a da mu ne stisnem ruku. Pred vama svima posebno zelim izraziti zahvalu nasoj domacici grofici Jaedimi Tour a i naravno svima ostalima koji su presli dalek put do ovdije i naravno svima ostalima koji su svojom prisutnoscu uvelicali ovo vece. Od srca vam hvala svima. A sada molim vas nastavite gdje ste stali i uzivajte u vecerasnjoj zabavi." - trebalo mi je cijeli dan da s papirica putem naucim ovih par recenica i prije nego sto smo usli u grad morao sam ih izrecitirati Aelisu.
Vecer je prolazila sasvim dobro. Predstavnici iz Boeruina i Avanila predali su mi svoje darove koji su bili i vise nego izdasni.Zahvalio sam im se kako i dolikuje dobrim susjedima, da dobrim, punih usta hvale njima i njihovim dragocijenim poklonima. "Znam da me zelite kupiti prljavi kerovi ali prije cete me dobiti nabijenog na mac nego okupanog u zlatu pod vasom cizmom."- proletilo mi je mislima.

Veceras sam pio puno manje i puno pazljivije nego sto mi je to obicaj. Bio sam na oprezu. Taman sam prihvatio svoj kalez kako bi malo orosio usne, naravno sve pod budnim okom Aelisa kojemu, cini se, nista nije moglo promaknuti kada je do mene prisao Haelyinov Prelat Caelan. Uz naklon mi je izrecitirao svoju pjesmicu "nek ti Haelyn ovo - nek ti Healyn ono" te mi pruzio prekrasan stijeg sa simbolom moje kuce, Healynovim grbom i natpisom "Rat kao orudje stvaranja, ne unistavanja.". Ustao sam se iz svoje stolice, prihvatio stijeg lijevom rukom i pruzio sveceniku desnu ruku za pozdrav. "Neka Vas svijetlo Healynovo pratilo na svakome koraku cijenjeni Prealtu Caelanu"- rekao sam mu glasno gledavsi ga u oci."Izvolite sjednite do mene" - pokazao sam mu na praznu stolicu do sebe. Do mene je dosao Aelias uzeo stijeg te nekuda nestao. Pricekao sam da se svecenik udobno smjesti, natoci si kalez vina te zapoceo razgovor s njim.

Shopar:
Spoiler:
Fliga
Fliga

Broj postova : 32
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Simba uto lis 20, 2009 12:24 pm

"Ah, eno i Vojvode..."

Pomislio sam, ugledavši ga. Recitirao je svoj naočigled napamet naučeni pozdrav gostima. Izgledao je kao da bi se radije suočio sam s čitavom jedinicom orkova nego proveo sat vremena među ovim nacifrenim ulizicama... To je dobro, trebati će nam ratnik na tronu. Trebati će meni.
Odmah sam kroz masu prišao tronu, da obavim dužne formalnosti, pritom pazeći da ne uprljam ili oštetim moje skupocijeno odjelo s jasno izvezenim u srebrnoj boji simbolom Source of Maesil na lijevom dijelu prsa. Doduše, bilo je crno, ali materijal je bio izvrstan, i iskoristio sam priliku za mentalnu notu da nezavisnog krojača uposlim u jednoj od Guild Holdinga kuće Maesil. Rulja je bila nesnosna, ali jedan pogled na prstenje i simbol bio je dovoljan da se razmaknu i propuste me. Kimao sam im glavom na pozdrav s kiselim osmijehom. Prišao sam Vojvodi Flaertas-u.

"Pozdrav Regentu Tuornena, Vojvodi Harras Flaertas-u. Moje ime je Emanuel Sadiz, Meštar Guild Holdinga Source of Maesil-a Tuornen-a. U duhu buduće suradnje i razumijevanja, predstavljam vam ovaj maleni darak u moje, i ime cijele kuće Maesil."

Predao sam mu maleni zamotuljak u finoj jelenjoj koži.

"Nadam se da će biti dostojan vašeg Visočanstva."

Mrzio sam svaku riječ, ali i znao da je ovo samo zbog predstave. Ionako ćemo uskoro na "ti" razgovarati i pregovarati o poslovima u nekoj od zabačenih prostorija dvorca u Haes-u.

Fliga:
Spoiler:
Simba
Simba

Broj postova : 16
Join date : 17.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  drwoje uto lis 20, 2009 12:33 pm

Taman kad sam kranuo prilaziti velikoj prelatkinji primjetio sam da je Haelynovac konačno završio sa svojim izlaganjem. Dobro, vrijeme je i da ja odradim svoj dio. Prišao sam i duboko se naklonio.

"Cijenjena Ekselencijo, dolazim u ime svoje crkve predati godišnji tribut i maleni darak koji vama zasigurno neće biti bogzna što, no u njega je uloženo puno ljubavi i truda."

Poklonio sam se pred regenta i pružio mu kožni tuljac u kojem se nalazila lijepo ukrašena karta sjevernih dijelova Tuornena napravljena temeljem informacija koje su crkvi bile dostupne još u doba dok je imala vojnu prisutnost u zemlji. Možda nije luksuzan, ali je praktičan dar. A regent mi se čini i kao praktičan čovjek.

Sačekao sam trenutak i tiho pišapnuo regentu:

Fliga
Spoiler:

"Zahvaljujem se u ime crkve što ste našli vremena na ovako zauzet dan primiti i saslušati me." rekao sam uz još jedan naklon i sačekao odgovor.
drwoje
drwoje

Broj postova : 27
Join date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin uto lis 20, 2009 8:58 pm

Poslanici Avanila i Boeruina su, vidjevši da se zvanični dio ubrzao, žurno pročitali pismo vojvodi koje su nosili u ime svojih vladara (VIDI POD DIPLOMACIJA) i predali darove.

Lady Dheraene Bailie se kasnije zadržala s Jaedimom Tuor, groficom Tuora u podužem ugodnom razgovoru koji očito pokazuje bliskost očaravajuće mlade gošće s starom domaćicom.

Boeruinski poslanik, Veliki meštar Arien, se doimlje nezainteresiran za spopadanja plemića i čini se dalek i mrzovoljan.

Vsoka prelatkinja Fylie sluša vojvodin odgovor pa se obraća prelatu MOC-a Corvinu dodjeljujući obojici usrdan osmijeh: „Vidim da mogu biti sigurna u svoj izbor, eminencijo budite čvrsti i vjerni Curacainovoj istini. Budite dostojan štit kojeg narod Tuornena i zaslužuje da položite i život ako treba da ga spasite od Izopačenog Vilenjaka.“

Vojvodi Harrasu: „Vaša se ekselencija može pouzdati u vjernost i snagu Cuiraecenovih kopalja. Ja vas moram moliti dozvolu za djelovanje našeg reda unutar vaših granica kao što je bilo i do sada?“ Ovo je bila gotovo izjavna rečenica popraćena iskrenim smiješkom.
OOC:
MOLIM ONE KOJI SE KREĆU I MEĐU NIŽIM PLEMSTVOM SPOT ROLL!
Emanuel (Simba)
Spoiler:

Ansem i Emanuel
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Fliga uto lis 20, 2009 9:57 pm

Naklonio sam se Mestru Sadizu te mu pruzio ruku pozdrava a drugom prihvatio smotuljak od jelenjske koze. Polako sam odmatao smotuljak i licem mi se razvukao smijesak. S ovim covijekom vrijedi veceras izmjeniti par rijeci, biti ce to cisto osvjezenje.

Shopar i Simba
Spoiler:


Dva svecenika jedan kraj drugoga nikada ne znace nista dobro makar i bili od gotovo istih bogova. Bas me zanima da li ce to biti slucaj i s njima dvojicom. Ponadao sam se da ne.

Vidio sam kako se prema meni krece Prelat MOC-a, Stit Curacainena, cijenjeni Corvin. Pristup mu je bio direktan i bez okolisanja, to cijenim. Pruzio sam mu ruku pozdravivsi ga u uzevsi njegov poklon, detaljnu mapu sjevernih podrucja Tournena. Dar uistinu vrijedan i nadasve koristan. Prilikom rukovanja Prelat Corvin mi se priblizio i prosaptao nesto sasvim tiho a ja sam nakon jednog trenutka razmisljanja saputom odgovorio.

Hrca
Spoiler:


Progovorila je i Visoka Prelatkinja MOC-a Fylie The Sword.
"Pozdam se u Red MOC-a, njihovu snagu i vjernost. Djelovanju Vasega reda uvijek ce biti sirom otvorena vrata ovoga Vojvodstva dok god sam ja Vojvoda Tournena. Curacainenovi i Haelynovi sljedbenici biti ce ovdje uvijek dobrodosli."- odvratim joj sa smjeskom. "Molim Vas, nastavite uzivati u ovoj prekrasnoj veceri.Mene molim vas izvinite na trenutak malo cu se povuci kako bi se posvetio Vojvoskim obvezama. Kao sto znate titule nose duznosti. Ako me itko bude trebao molim vas da se obratite Generalu Aelisu a on ce obavjestiti mene. Zahvaljujem." - okrenem se sacekam Corvina.
Fliga
Fliga

Broj postova : 32
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin uto lis 20, 2009 10:03 pm

svi možete čitati fligin / Harrasov spoiler
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Simba uto lis 20, 2009 10:20 pm

Spot check:
Random number (1,25) : 11
Spot check (Arien):
Random number (1,24) : 11

Knowledge Arcane check:
Random number (1,25) : 11


Zadnja promjena: Simba; uto lis 20, 2009 10:22 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Simba
Simba

Broj postova : 16
Join date : 17.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Fliga uto lis 20, 2009 10:40 pm

Spot:

Spoiler:
Fliga
Fliga

Broj postova : 32
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin uto lis 20, 2009 11:32 pm

Vojvodine riječi razgalile su Nadpralatkinju: Nismo ni očekivali drugog odgovora. Tuornen je napaćen i treba upregnuti sve snage. Knjiga rata Curacaina kaže: oni čije su riječi ponizne dok povećavaju ratne pripreme, napredovat će, a oni čije su riječi jake i napreduju agresivno, povuči će se. Ima li kakvih vijesti o pokretima vilenjaka?“
Aelis, starina kao da je trgnut iza sna:“ DA, a knjiga kaže – njihove su riječi jake i njihova poza agresivna, tako da nećeš misliti da će otići, hm!“

Ovo je impresioniralo i zabavilo Fylie: Impresivno poznavanje Knjige!“ (OOC: svi okolo nje knowledge nobility u sljedećem postu i sve ostale knowledge koji se referiraju na nešto što želite znati) nastavlja pričati sa Aelisom dok se vojvoda odgegao.
Emanuel
Spoiler:

Velik broj Haeylinovih vitezova ulazi na proslavu. Ispred njih ide nekakav čudak. Vitezovi izgledaju nervozno.
Caelan
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Simba uto lis 20, 2009 11:42 pm

Knowledge N&R:
Spoiler:

Ispričam se Vojvodi riječima:

"Pridružiti ću vam se u knjižnici za nekoliko minuta, želja mi je pozdraviti još neke Vaše goste, nebih htio da se osjećaju zapostavljeno, ispričajte me..."

Uz kratki naklon svima, zaputio sam se na terasu...
Simba
Simba

Broj postova : 16
Join date : 17.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Schoppar uto lis 20, 2009 11:46 pm

Jos uvijek sjedim za stolom i zamišljeno promatram standardno bahaćenje Curicaneovih svecenika...Ah, nikad nece naučiti.

Odred vitezova na ulazu odvrati mi paznju, oči mi se začuđeno rašire kad ugledam znak Haelynov na njihovim oklopima

Knowledge nobility -------> lik ispred njih
Spoiler:

Knowledge religion ------> koja su crkva tj. frakcija
Spoiler:


Zadnja promjena: Schoppar; sri lis 21, 2009 12:01 am; ukupno mijenjano 1 put.
Schoppar
Schoppar

Broj postova : 19
Join date : 08.10.2009
Age : 37
Lokacija : Čakovec

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Clement uto lis 20, 2009 11:51 pm

Tople opijajuće noći su me vodile ka mome kraju, bilo je samo pitanje
što će mi presuditi...bodež, otrov ili kurva.
Bila je topla jesenjska noć, krošnje su bile obojane u prave boje, a tlo
meko i toplo.
Privila se uz mene vještinom koju posjeduju samo rijetke kurtizane. Iz
plavih očiju skrivenih pod kovrđavim pramenovima crne boje sijevala je
požuda i...nešto drugo, nešto što nisam dugo vidio.

Pustio sam da mi cjeliva tijelo, stomak, spuštala se sve niže i niže...
Vjetar je zapjevao u krošnjama, krv je natapala tlo.
Uzjahao sam.
Već sam kasnio...
Clement
Clement

Broj postova : 23
Join date : 17.10.2009
Age : 1945

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Fliga sri lis 21, 2009 12:05 am

Prelatu i Mestru:
"Mene takodjer zanima sta se to ovdje desava, sta jes svim ovim Haelynovim vitezovima i tko je ova osoba." - gledam prema osobi koju dovode Haelynovi ratnici.

Knowledge N&R
Spoiler:
Fliga
Fliga

Broj postova : 32
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  drwoje sri lis 21, 2009 2:14 pm

Spot, nobility i religion check
Spoiler:

Baš sam se htio ispričati i krenuti za vojvodom u knjižnicu kada se na ulasku pojavila grupa vitezova Haelyna vodeći nekog čovjeka za sobom. Primjetio sam da je i vojvoda zastao i sa znatiželjom promatrao razvoj događaja. Nadao sam se da će sve proteči mirno, no upad vitezova u dvoranu nije mi se činio kao benigna stvar. Tko je ova osoba ispred njih i čime je zaslužila ovu (željenu ili ne?) vitešku pratnju?

Znao sam da današnji dan neće proći mirno...


Zadnja promjena: drwoje; sri lis 21, 2009 2:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
drwoje
drwoje

Broj postova : 27
Join date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin sri lis 21, 2009 7:56 pm

Emanuel
Spoiler:

Harras, Emanuel
Spoiler:


Caelin, Corvin
Spoiler:

Caelan
Spoiler:


Vitezovi H su, vidno nervozni. Istupio je jedan, ljudina od gotovo 2 m i taman kad je zaustio govoriti prekine ga neugledni čovječuljak:
„Ja sam čarobnjak Gaerlond iz Ravnice i došao sam položiti zakletvu vojvodi Tuornena i pravo na
Source holdinge, a ovi psi me nisu željeli pustiti unutra!“
pokaže rukom na vitezove. U dvorani je odjednom nastao muk. Na ovo se čekalo protekle dvije godine.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Schoppar sri lis 21, 2009 8:15 pm

" Dragi čarobnjače, očito je da te vitezovi iz moje pratnje nisu pustili unutra, jer si porekao svoju riječ i samim time uvrijedio moju osobnu inteligenciju...Ali zbog prirode ove ceremonije i poštovanja prema regentu neću uzimati ove vaše riječi ka srcu."

Vojnicima "Hvala vam, vidim da sam dobro odabrao svoju pratnju za večeras. Molim vas da izađete van i nastavite sa svojim poslom. Ako dođe do još kakvih problema obratite se nekom od služinčadi, neka obavjesti Vojvodu i ostale vioke uzvanike o ostalim nepozvanim gostima."

Sjednem nazad u stolicu, natočim čašu hladnog vina i zamišljeno pijuckam, očekujući Harrasov odgovor. Pojava maga umnogome je učinila ovu večer zanimljivom
Schoppar
Schoppar

Broj postova : 19
Join date : 08.10.2009
Age : 37
Lokacija : Čakovec

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin sri lis 21, 2009 8:22 pm

Vitez uzjapureno: "Začarao je brata vodnika da mu omogući ulaz. Ovaj je bio ponukan lagati za njega!"
Mag Gaerlond: "Nije bilo drugog načina da običnjak kao ja uđem u ovakvo plemenito društvo. Vašem će vođi biti ubrzo dobro. Nadam se da me razumijete."
pokušava se nasmiješit. nizak je rastom i crn. lice mu je prepuno kratera iz puberteta, držanje pomalo grbavo, a smiješak prijetvoran.
Vitezovi poslušaju prelata i izađu.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Vucho sri lis 21, 2009 8:33 pm

Ta rečenica je Ansemu gotovo izmamila osmjeh na lice...
"Biti se ovo zanimljiva vecer..." promrmlja sebi u bradu.

Usao je u dvoranu kada je nastao muk. Nitko nije ni primjetio da je usao.
Maknuvsi se s puta vitezovima na izlasku staje pored carobnjaka.
"Niste jedini, postovani carobnjace. Srdacan pozdrav vojvodi Flaertas i ostalim uzvanicima."
(naklon)
"I ja sam dosao sa istim naumom."
(skida kukuljicu i pokazuje lice)
"Moje ime je Ansem, carobnjak. Dosao sam ponuditi svoje usluge vojvodi od Tourena."
Vucho
Vucho
Admin

Broj postova : 23
Join date : 16.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Admin sri lis 21, 2009 8:39 pm

Gaerlond: "Što je ovo? zar će jedan VILENJAK vodit brigu o magiji u kući Flaertas??? Prije ću umrijeti nego to dozvoliti!!!"
udari nervozno svojim predugim štapom o pod, "Zahtjevam dvoboj!!! Ako se ova kukavica usuđuje!"
Sve su oči u dvorani uprte u novopridošlicu nebeskoplavih očiju.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 107
Join date : 06.10.2009

https://brcro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Vucho sri lis 21, 2009 8:51 pm

"Bio bih kranje bahat i nepristojan kada bih prihvatio bez domacinovog odobrenja. Ukoliko vojvoda dopusti..."
(Lagani naklon prema vojvodi)
Vucho
Vucho
Admin

Broj postova : 23
Join date : 16.10.2009
Age : 39
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u Empty Re: Godina 551. od Pada carstva, Proslava darivanja, proljeće,u

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

brcro :: RPG :: Avanture

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.